OPTIMALIZÁCIA PRE MOBILNÉ ZARIADENIA

Nestrácajte návštevníkov, len preto, že Vaša stránka nie je optimalizovaná pre všetky zariadenia. Dnes už viac ako 30% slovenských zákazníkov prehľadáva web na smartphonoch a tabletoch.

Globálne je vidieť medziročný nárast mobilných užívateľov každým rokom.

RESPONZÍVNY DIZAJN

Najjednoduchším riešením, je vytvorenie Responzívneho dizajnu (responsive design). Stránka je v tomto prípade navrhnutá tak, aby sa jej dizajn automaticky prispôsoboval rozlíšeniu obrazovky zariadenia, na ktorom je zobrazovaná. Takéto riešenie je nielen user friendly a veľmi pozitívne vnímané zo strany návštevníkov, ale je tiež pozitívne hodnotené zo strany vyhľadávačov ako Google a pod. Optimalizovaná stránka pre mobily tak získava navyše cenné body, ktoré čiastočne môžu zavážiť aj pri optimalizácii pre vyhľadávače (SEO).

Prispôsobiteľná stránka dnes už nie je otázkou trendu, ako tomu bolo v minulosti. Je to otázka použiteľnosti a užívateľského komfortu. Okrem toho dobre spracované grafika pre mobilné telefóny obsahuje aj špeciálne konverzné nástroje, vďaka ktorým sa zvyšuje aj efektivita dosahovania cieľov stránky. Či už je nimi zvýšenie predaja, zdieľanie dôležitých informácií a podobne.